Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Showcase


Channel Catalog


Channel Description:

Informacje z tematu: PZHiPBM publikowane w portalu farmer.pl

(Page 1) | 2 | newer

  0 0

  - Krytyka Zarządu jaka miała miejsce nie była dla mnie zaskoczeniem - napisał prof. Henryk Jasiorowski w liście otwartym do hodowców bydła mięsnego. Profesor krytykuje Zarząd PZHiPBM, Komisję Rewizyjną, wskazuje na błędy i zaniedbania. Pokazuje co trzeba zrobić, żeby Związek odzyskał twarz wobec hodowców. Apeluje o liczne stawienie się na najbliższym Walnym Zgromadzeniu.

  0 0

  - Hodowcy bydła mięsnego nie chcą już zarządu kierowanego przez urzędnika państwowego, hodowcy chcą związku z przejrzystymi finansami, oczekują znacznego wsparcia – informuje Bogumił Stec, Przewodniczący Walnego Zgromadzenia Członków Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. Stec wyjaśnia, co wydarzyło się na Walnym Zgromadzeniu Członków, na którym do dymisji podał się zarząd PZHiPBM, którym kierował Bogdan Konopka. Związek czeka na powołanie kuratora, który zwoła Walne Zgromadzenie.

  0 0

  Paweł Dakowski został w sobotę wybrany na prezesa Polskiego Związku Producentów Bydła Mięsnego podczas Walnego Zgromadzenia.

  0 0

  Na Śląskiej Wystawie Bydła Hodowlanego nie zabrakło również bydła mięsnego, jednak ich pokaz w ringu został przerwany.

  0 0

  Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego złożył do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wniosek o wprowadzenie dopłat do hodowli bydła mięsnego.

  0 0

  Hodowla bydła mięsnego w naszym kraju nie jest popularną gałęzią produkcji zwierzęcej, a pogłowie tych zwierząt z roku na rok maleje.

  0 0

  Dominującą rasą bydła mięsnego w Polsce od wielu już lat jest francuska limousine, jej udział w polskim pogłowiu z roku na rok jest coraz większy.

  0 0

  Zmiany w polityce dopłat bezpośrednich mogą pogorszyć i tak słabą sytuację polskich hodowców i producentów bydła mięsnego – piszą w postulatach do Ministra Rolnictwa hodowcy z powiatu kłodzkiego. Wejście w życie proponowanych przez hodowców zmian mogło by poprawić sytuację ekonomiczną ich gospodarstw.

  0 0
 • 05/28/14--05:35: Walne gromadzenie PZHiPBM
 • W ubiegłym tygodniu odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. Debatowano nad bieżącymi i przyszłymi sprawami Związku.

  0 0
 • 09/02/14--03:34: Highland cattle po polsku
 • Rasa szkockiego bydła górskiego - Highland przybyła do Polski stosunkowo niedawno lecz z powodzeniem zaaklimatyzowała się w warunkach polskich.

  0 0

  Hodowla bydła mięsnego nie cieszy się zbyt dużą popularnością w Polsce. Czy ta gałąź produkcji zwierzęcej jest nieopłacalna?

  0 0

  Prof. Henryk Jasiorowski zwraca się do Członków PZHiPBM, by przeprowadzić dyskusję i zgłosić propozycje zmian, które powinny nastąpić w statucie Związku. Takie spotkanie musi odbyć się przed walnym zgromadzeniem, nawet kosztem jego odłożenia w czasie.

  0 0
 • 11/21/14--22:44: PZHiPBM ma nowe władze
 • Podczas piątkowego, walnego zgromadzenia delegaci Związku, wybrali nowego prezesa oraz członków zarządu.

  0 0

  W dniu 7 maja 2015r. Zarząd PZHiPBM podjął uchwałę powołującą w ramach swoich struktur związkowych Pierwszą Sekcję Rasową Bydła Mięsnego – Sekcję rasy Hereford.

  0 0

  17 czerwca 2015 roku Federacja Związków Producentów - Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego oraz Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego podpisały Porozumienie na rzecz rozwoju produkcji i hodowli bydła mięsnego.

  0 0

  O ocenę aktualnej sytuacji na rynku żywca wołowego poprosiliśmy Bogusława Rogusia, prezesa zarządu Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

  0 0
 • 03/09/16--00:00: Powtarzalność jest ważna
 • Zdaniem Bogusława Rogusia, prezesa PZHiPBM, ważne jest aby wołowina była powtarzalna. Osiągnąć to można poprzez opasanie zwierząt czystorasowych mięsnych.

  0 0

  Z roku na rok przybywa czystorasowego bydła mięsnego, które zaczyna wypierać mieszańce.<br /><br />

  0 0

  Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego oferuje swoim członkom możliwość bezpłatnego przebadania swoich stad w kierunku pasożytów układu pokarmowego.

  0 0

  Porozumienie trójstronne zawarte pomiędzy Polskim Związkiem Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Polskim Zrzeszeniem Producentów Bydła Mięsnego oraz Federacją Związków Pracodawców - Dzierżawców i Właścicieli Rolnych obowiązuje już od roku.

(Page 1) | 2 | newer